Lezení

V okolí Hohentauern si přijdou na své i vyznavači lezení. Nejhodnotnější jsou vícedélkové cesty v Ennstálských Alpách na protější straně údolí. Stručně zde uvádím několik možností, topa nejvýznamnějších cest najdete na www.bergsteigen.com nebo v papírové podobě tohoto průvodce přímo na chalupě.

Burgfels Klettersteig Strechau

Krátká ferata obtížnosti C instalovaná na skalní stěně pod hradem Strechau. Nástup 1 min. od auta, výstup max. 20 minut, sestup po pohodlné cestě. Můžeme spojit s prohlídkou hradu Strechau.

Gamskogelgrat

Známý horský výstup na dominantní vrchol Gamskogel (2.386 m) z údolí Triebental. Jedná se o klasické horské lezení po místy exponovaném východním hřebeni s obtížností do III+ UIAA.

Kalbling

Výrazný vápencový vrchol Ennstálských Alp (2.196 m), na který vede mnoho vícedélkových cest obtížností 3-9. Většina cest nabízí krásné sportovní a dobře zajištěné lezení. Velkou výhodou je i krátký nástup (30-50 min.) z parkoviště u chaty Oberst Klinke Hütte.

Klettersteigpark Bannholzmauer

Klettersteigpark nedaleko městečka Windischgarsten, kde je na jedné skále instalováno 7 kratších ferat všech obtížností od A/B až po E/F. Každý si může vyzkoušet, co zvládne. 20 minut od parkoviště, ideální na zpestření při cestě na nebo z chalupy.