Výlety za koupáním, hrady a místními zajímavostmi

Kromě turistiky, cyklistiky, lezení a pádlování jsou samozřejmě i další místa, která stojí za to v této oblasti navštívit. Většina těchto míst má svoje propagační letáčky nebo jsou uvedena v regionálních reklamních materiálech (např. tipy na výlety v Murtalu). Snažil jsem se pro vás obstarat maximum letáčků ze zajímavých míst, které si můžete prolistovat na okně vedle vchodových dveří. Nemá smysl zde vše opisovat, proto jen v bodech vypíchnu některá z nich. Můžete je navštívit například v odpočinkových dnech nebo při špatném počasí, kdy na túry po hřebenech nebude ani pomyšlení smiley.

Venkovní koupaliště v Rottenmannu

Krásné a čisté venkovní koupaliště s malým tobogánem, proudící řekou, dětskými bazénky a perfektním pěstěným trávníkem.

Wurbauerkogel - letní bobová dráha, bike park a vyhlídková věž

Zajímavá zastávka při cestě do Hohentauern nebo při zpáteční cestě. Na jednom kopci najdete letní bobovou dráhu, letní tobogán, bike park, sedačkovou lanovku, vyhlídkovou věž a restauraci. V těsné blízkosti i feraty v Bannholzmauer.

Aqualux Therme Fohnsdorf

Menší aquapark s vnitřními i venkovním termálním bazénem a saunovým světem u městečka Fohnsdorf, asi 30 minut autem z Hohentauern směr Judenburg.

lanový park Oberwölz

Lanový park (Hochseilgarten) nabízí 10 lanových tras o celkové délce 3 km nedaleko městečka Oberwölz. Půjčení úvazků, vybavení a instruktáž v ceně vstupného. V areálu najdete i pěkné koupalište.