Lyžování Hohentauern

Sjezdové lyžování

Přímo v Hohentauern je menší lyžařské středisko (1.250 – 1.750 m) s 8 sjezdovkami. Nejbližší vlek (D) je jen 200 metrů od chalupy, takže není problém dojít i s dětmi ke sjezdovce pěšky nebo se vrátit v poledne do chalupy na teplý oběd. U hotelu Moscher je pomalá dětská poma (C) se svahem ideálním pro učení dětí a krátký dětský jezdící koberec pro nejmenší. Často tu lyžujeme skoro sami, fronty jsou tu velkou vzácností. U horní stanice vleku je stylový lyžařský bufet Wichtehütte a dole u hotelu Moscher je půjčovna a servis lyží. Aktuální ceny skipasů je možné nalézt na oficiálním webu střediska.

Okolní lyžařská střediska

Pokud si chcete zalyžovat na delších sjezdovkách, stojí za to vyrazit do nedalekého lyžařského střediska Lachtal (38 km/40 min. autem). V Lachtalu najdete 35 km sjezdovek ve výšce 1600 – 2200 m, 2 rychlé 6ti sedačkové lanovky a 8 vleků. Pokud byste chtěli ubytování přímo v Lachtalu, podívejte se na naši chatu Veselý Svišť, kterou najdete přímo uprostřed střediska.

Při týdenním pobytu je další zajímavou možností si alespoň jednou zajet zalyžovat do obřího 4-Berge Skischaukel u Schladmingu. Na velké parkoviště u kabinkové lanovky na Hauser Kaibling je to zhruba hodina cesty autem. Dále můžeme doporučit střediska Riesneralm, Planneralm, Wurzeralm a Kreischberg (všechna také zhruba hodinu autem od Hohentauern).

Běžecké lyžování

Kromě sjezdového lyžování nabízí Hohentauern i několik sportovních okruhů pro vyznavače běžeckého lyžování. Přímo v místě najdete celkem 13 km upravených běžeckých tratí, stopa začíná asi 300 metrů od chalupy. Sportovní běžecké okruhy jsou perfektní pro podvečerní vyřádění rodičů po celodenním lyžování s dětmi. A když vyjde i sluníčko, je běžkování s pohledem na panorama hor kolem opravdu požitek!

Skialpové túry

Pro skialpinisty je v okolních horách více než 20 skialpových túr různých obtížností. Jde o neledovcové hory s širokými travnatými svahy, kde se vždy dá vystoupit na lyžích až k vrcholovému kříži. Doporučit můžeme zejména túry na Triebenkogel, Kerschkern, Gamskogel, Sonntagskogel, Hochschwung, Seitnerzinken, Breiteckkoppe a samozřejmě Gr. Bösenstein. V chalupě máme podrobného skialpového průvodce celé oblasti, skialpinistům rádi poradíme túry z vlastních zkušeností vhodné podle aktuálních sněhových a lavinových podmínek.

Sáňkařská dráha, kluziště a termální bazény

Další parádní zimní atrakcí je 5ti kilometrová sáňkařská dráha od Edelrautehütte. Zde si můžete půjčit sáňky a uspořádat závody pro děti i dospělé. Sáňky potom opřete u závory dole na konci dráhy a chatař si pro ně večer sám zajede. Jedny sáňky jsou k dispozici i na naší chalupě. Kromě toho naleznete hned ve vesnici několik míst na bobování a u hospůdky Pfahlbaudorf je v zimě pro děti udržované menší kluziště s půjčováním bruslí. Při špatném počasí bude příjemným zpestřením návštěva termálních bazénů v Aqua Therme Fohnsdorf.