Ubytování Starý Mlýn Hohentauern

Vybavení - chalupa Hohentauern

Naše chalupa v Hohentauern je původně mlýn z 15. století, kde je ještě i zachované mlýnské kolo. Celá chalupa je zrekonstruovaná a nabízí pohodlí ústředního topení a nepřetržitou dodávku teplé vody z vesnické kotelny. Centrální místností je útulná světnice s kuchyní, velkým jídelním stolem a pohovkou u krbových kamen. V chalupě jsou k dispozici 3 pokoje na spaní, dva v podkroví a jeden ve sníženém přízemí se samostatným vchodem. Mezi pokoji v podkroví je koupelna se sprchovým koutem a WC, druhé nouzové WC je v suterénu pod 5-lůžkovým pokojem. Na týdenní pobyt se do chalupy pohodlně vejdou 2 rodiny, při maximálním využití lůžek a trochy tolerance je ubytování v Hohentauern možné až pro 12 osob.

Chalupa má šarm a úžasnou atmosféru staré chalupy, ale ve srovnání s novou chatou Veselý Svišť v Lachtalu je přeci jen třeba počítat s trochu nižším komfortem. V chatě Veselý Svišť Lachtal můžete navíc využít druhou koupelnu s vanou a WC, terasu s grilem a venkovním posezením, 4 vlastní parkovací místa, myčku nádobí, horkovzdušnou troubu, sušák na přeskáče, televizi, přehrávač DVD a WIFI.

Pokoje

  • velká ložnice v podkroví pro 4 osoby (letiště pro 3 osoby a 1 samostatná postel)
  • malá ložnice v podkroví pro 2 osoby (dvojlůžko 140 cm)
  • velký pokoj ve sníženém přízemí pro 5 osob (letiště pro 4 osoby a 1 samostatná postel)

Kromě toho je ještě k využití 1 samostatná postel v chodbičce mezi pokoji v podkroví a dětská postýlka, kterou je možno umístit ve kterémkoliv z podkrovních pokojů.

Vybavení kuchyně

2 plotýnková indukční varná deska, velká remoska, mikrovlnka, varná konvice, kávovar na kapsle Tchibo, menší lednice v kuchyni a větší lednice s mrazákem ve sklepě, spíž, dětská židlička a dostatek nádobí.

Parkování

Parkování je zdarma na obecním parkovišti 50 metrů od chalupy, pro vyložení a naložení věcí je možné krátce zastavit přímo před chalupou.

Možnosti nákupů

Malý minimarket otevřený po-so najdete hned v sousedním domě. Větší supermarket (Spar a Billa) je dole v Triebenu (10 km).