Cyklovýlety

Pro ty, kteří si na pobyt v Alpách přivezli s sebou kola, se v okolí nabízí několik zajímavých tras různých délek a obtížností. Nejbližší okolí Hohentauern je samozřejmě dost kopcovaté a je vhodné spíš pro horská kola, naopak v údolích řeky Mur (na jihu) a Enže (na severu) naleznete jedny z nejkrásnějších rakouských cyklostezek, kde je převýšení minimální a zvládnete je dobře i s malými dětmi. Tyto cyklostezky můžete využít k jednodennímu výletu, ale dá se po nich naplánovat třeba i týdenní cykloputování. Obec Hohentauern nově vydala brožuru MountainBike Touren s několika podrobně zpracovanými cyklovýlety v okolí vč. mapek. K Murské i Ennské cyklostezce existují podrobné materiály včetně návrhů jednotlivých denních etap, kde naleznete jak vzdálenostní údaje a výškové profily, tak tipy na ubytování. Místní brožurku s nejbližšími trasami i oficiální materiály cyklostezek naleznete mezi letáky na okně, proto zde uvedu jen stručně přehled možností v okolí.

25) Okruh Keltenberg

Nejkratší cyklovýlet v okolí, vhodný i pro děti. Okružní trasa měří zhruba 6 km a z převážné většiny vede po málo frekventovaných asfaltových silničkách.

26) Údolím Triebental

Příjemná projížďka údolím Triebental k horské chatě Bergerhube.

27) Murská cyklostezka (Murradweg)

Murská cyklostezka je jedna z nejhezčích alpských cyklostezek a sleduje tok řeky Mur z NP Vysoké Taury až na chorvatsko-maďarské hranice.

28) Enžská cyklostezka (Ennsradweg)

Dálková cyklotrasa procházející spolkovými zeměmi Salzbursko, Štýrsko a Horní Rakousko. Cyklostezka měří 263 km a po celé délce sleduje tok řeky Enže z lyžařského střediska Flachauwinkel do hornorakouského historického města Enns.