Vícedenní horské přechody

Hory v okolí Hohentauern díky své divokosti a malé obydlenosti nabízí krásné možnosti vícedenních přechodů. V horách až na několik málo výjimek nenajdete žádné rušivé prvky civilizace jako horské silnice, lanovky, horské chaty či restaurace plné výletníků. Kromě okolí Edelrautehütte a oblasti Bösensteinu můžete po hřebenech svobodně putovat několik dní, aniž byste někoho potkali a nikdo vás nebude vyhánět, když si večer na hřebeni postavíte stan. Vychutnáte si tak v horách západ sluníčka i ranní probuzení s výhledem lepším než v pětihvězdičkovém hotelu. Sedlo v Hohentauern a údolí, kterým prochází silnice 114 mezi Triebenem a Möderbruggem, rozděluje hory v okolí chalupy na 2 skupiny – Rottenmanner Tauern na západě a Triebener Tauern na východě.

Níže najdete pro inspiraci 3 návrhy vícedenních túr v několika variantách, které si můžete podle mapy samozřejmě i dále upravit podle svého. Pro první dvě túry budete potřebovat vybavení na bivakování, u třetí můžete využít pohodlí chaty Rottenmanner Hütte. Pro přesun z cílového nebo do výchozího bodu můžete využít autobusové spojení Trieben-Judenburg nebo služeb pana Georga Kandlera, který v Hohentauern provozuje kromě Berghofu Kandler o 3 domy dále také mikrobus jako horské taxi (mobil: 0043/664/3122333, email: berghof.kandler@aon.at).

22) 3- nebo 2-denní přechod Triebener Tauern

Triebener Tauern jsou malou, ale malebnou horskou skupinou s velmi pestrou krajinou, kde narazíte spíše na kamzíky než na stádo turistů. Níže popsanou 3denní variantu přechodu jsem šel před několika lety s kamarády v zimě (sněžnice+mačky), 2denní variantu jsme šli později v létě s dětmi (7 a 9 let).

23) přechod hřebene Wölzer a Rottenmanner Tauern

Rotenmanner Tauern a na ně navazující Wölzer Tauern tvoří dlouhý souvislý hřeben zhruba ve směru SZ – JV a jeho přechod zabere v různých variantách 3-4 dny. Přejdete 20 vrcholů a je to určitě to NEJ-, co můžete v „našich“ horách podniknout.

24) Nalehko po nejvyšších vrcholech Rottenmannských Taur s noclehem na horské chatě

Tento návrh je jakousi kombinací túr č. 19 a 20 a současně zajímavou možností, jak vidět z Rottenmannských Taur víc, aniž byste museli na zádech tahat těžký batoh s vybavením na bivakování.