Turistika v Lachtalu - jaro, léto a podzim

Největší pecky
  • nenáročná okružní hřebenovka přes vrchol Hoher Zinken
  • 3 km lanových překážek v lanovém centru a venkovní koupaliště v Oberwölz
  • idylické horské pleso Fischsee a výstup na majestátní vrchol Hohenwart
  • polenta-štrůdl se špenátem a ovčím sýrem u Amandy v horské chatě Klosterneuburgerhütte
  • výlet po Murské cyklostezce z Tamswegu do Murau
  • jízda parním vláčkem malebným údolím Murtal

Horské túry a procházky

Chata Veselý Svišť je díky své vysoké poloze v 1680 metrech výhodným výchozím místem k různým procházkám a túrám v okolních horách. Na hlavní hřeben na Lachtalem dojdete po pohodlné cestě za půl hodiny a nejbližší vrchol Hoher Zinken (2.222 m) je snadno dostupný i s dětmi. V letní sezóně je v provozu 2 dny v týdnu i hlavní sedačková lanovka. Kdo půjde po hřebeni dále k vrcholu Steineck nebo až na výrazný vrchol Groß Hansl (2.315 m), užije si putování liduprázdnými travnatými horami bez cest jako někde v Karpatech. Krásnou vysokohorskou túrou je výstup kolem malebného jezera Fisch See na dominantní vrchol Hohenwart (2.363 m). Z vrcholu můžete sestoupit do údolí druhou stranou a užít si tak pěkný celodenní okruh. V horách okolo Lachtalu je velké množství tradičních horských chat, kde můžete ochutnávat různé štýrské speciality.

Lanové centrum, koupání a další zajímavá místa v okolí

Kromě horských túr nabízí region Murtal obrovské množství atrakcí a výletních cílů. Děti určitě ocení návštěvu velkolepého lanového centra v historickém městečku Oberwölz, kde je 10 tras různých obtížností včetně těch pro nejmenší. Celková délka lan je skoro 3 km a je zde velké množství zábavných Ziplines. Hned vedle lanového centra najdete i pěkné venkovní koupaliště. Dalším zajímavým cílem je historické městečko Murau, odkud v létě vypravují do Tamswegu pravidelné jízdy parními vlaky. Jízdní řád najdete zde. Kromě toho zde můžete navštívit hrad Schwarzenbergů a pivovar značky Murauer. Při špatném počasí bude příjemným zpestřením návštěva termálních bazénů v Aqua Therme Fohnsdorf, historických štol dolu na stříbro v Oberzeiringu, muzea starých alpských hudebních nástrojů nebo moderně a zábavně pojatého muzea dřeva v St. Ruprecht. Další tipy najdete na oficiálním webu regionu.

Cyklovýlety

Pro cyklisty se nabízí v okolí několik velmi pěkných cyklostezek. Zejména doporučujeme cyklostezku podél řeky Mur, která je z velké části po rovině a dá se zvládnout v pohodě i s dětmi. Údolím Murtal navíc jezdí po úzkorozchodné trati vláček, který vás přepraví i s kolem zpátky k autu. Tato cyklostezka včetně úseku na území Slovinska a Chorvatska měří celkem 457 km a lze po ní podniknout i vícedenní cyklovýlet.

Divoká voda

Další možností na jaře a v létě je splutí řeky Mur. Na sportovním úseku z Tamswegu o obtížnosti WW II-III si užijete pravou alpskou divokou vodu, pod Predlitzem se Mur postupně zklidňuje a níže je několik úseků i pro pohodovou letní plavbu s dětmi. Výhodou je celoroční dostatek vody a opět se dá využít praktická úzkokolejka pro cestu zpět.

V naší chatě si můžete na túry půjčit turistickou mapu okolí a prohlédnout si oficiální letáčky mnoha okolních zajímavostí a atrakcí. Pokud budete chtít, rádi vám samozřejmě poradíme osobně, abyste si pobyt u nás na chatě užili co nejlépe smiley.