Lyžování Lachtal

Sjezdové lyžování Lachtal

Lachtal je středně velké lyžařské středisko (1.600 – 2.222 m) ve Štýrsku s 35 km sjezdovek, 10 km lyžařských tras ve volném terénu, 2 moderními 6ti-sedačkovými lanovkami a 8 vleky. Dolní stanice hlavní lanovky je položená hodně vysoko (1.600 m) a většina sjezdovek je vybavena sněhovými děly, takže si bez problému zalyžujete i na začátku a na konci sezóny. Naše chata Veselý Svišť se nachází u modré sjezdovky 1a a k nejbližší sedačkové lanovce sjedete po sjezdovce rovnou po lyžích. Chata stojí přímo uprostřed střediska, takže není problém dojít si v poledne do chaty na oběd nebo se s dětmi kdykoliv přes den v chatě zastavit.

Lachtal nabízí i milý dětský areál pro nejmenší lyžaře vybavený dlouhým dětským jezdícím kobercem. U nástupu na hlavní sedačkovou lanovku najdete půjčovnu lyžařského vybavení. Pokud si budete chtít zajít na oběd či na kafe, v Lachtalu je mnoho příjemných chat s restauracemi přímo na sjezdovkách. Nejbližší Grossa Almstadl s velkou terasou je asi jen 150 metrů od naší chaty, takže se dá využít třeba i na pivko po lyžování. Více info na oficiálním webu střediska.

Aktuální ceník skipasů naleznete zde.

Okolní lyžařská střediska

Na vystřídání si můžete zajet zalyžovat i do nedalekého partnerského lyžařského střediska Kreischberg, případně dalších středisek v okolí. Při týdenním pobytu je zajímavou možností si třeba jednou jet zalyžovat do obřího 4-Berge Skischaukel u SchladminguNa velké parkoviště u kabinkové lanovky Hauser Kaibling je to něco málo přes hodinu cesty autem.

Běžky, sáňky, skialp a termální bazény

Kromě sjezdového lyžování nabízí Lachtal i kratší (1,5 km) upravovaný okruh pro vyznavače běžeckého lyžování (ideální na sportovní vyžití, skating i klasika, před hotelem Lachtalhaus odbočte vlevo do kopce a po cca 400 m parkoviště vpravo). Dále můžete využít menší kluziště a 1,5 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu z Hirzmann Almu dolů do Lachtalu. Sáňky si můžete půjčit v Café Hannes, jedny máme k dispozici i přímo v chatě. Skialpinisté mohou využít vysokou polohu chaty pro snadné výstupy na hřeben, mnoho volných terénů mimo sjezdovky nad hranicí lesa pro pěkné sjezdy nebo si jen dát kondiční výstup večer po lyžování s dětmi. Lyžařské středisko Lachtal se stará i o zábavu a pořádá různé sjezdy v maskách,  programy pro děti a na Silvestra velkolepý ohňostroj i se zapojením sněžných rolb. Při špatném počasí bude příjemným zpestřením návštěva termálních bazénů v Aqua Therme Fohnsdorf.