lezecká oblast Kampermauer

Rozsáhlá lezecká oblast nedaleko sedla Hengstpaß nabízí 77 sportovních cest se 172 lanovými délkami. Najdete tu mnoho sportovních jednodélkových cest, ale i spoustu 2-, 3- až 9-délkových cest. Všechny sektory jsou 5-15 minut od auta, jižní orientace a nízká nadmořská výška umožňuje lezení od brzkého jara do podzimu.

Z dálnice sjedete na sjezd Windischgarsten a pokračujete až na sedlo Hengstpaß. Kampermauer je po levé straně asi 3 km za sedlem, parkoviště přímo vlevo u silnice kousek pod skalami. Průvodce najdete na intenetu, jednotlivé sektory jsou popsány i na lezec.cz. Většina cest je velmi dobře odjištěna a vystačíte pouze s expreskami.

Osobně mohu doporučit krásnou cestu Palatschinke (6) a Hermeline (5 délek, pěkné lehčí lezení s konstantní obtížností 5-, pouze posledních pár metrů závěrečné délky je těžších s klasifikací 5+/6-). Zásadní a asi nejdelší cestou oblasti je vyhlášená cesta Superdiagonale (6-), na kterou ovšem díky dlouhým slaněním budete potřebovat dvojčata. Topo najdete na Bergsteigen.at.